28
sty

Jakie zyski można osiągnąć ze sklepu z odzieżą używaną?

Dobra lokalizacja sklepu to główny warunek sukcesu.

Powodzenie w tym biznesie uzależnione jest od wielu czynników, ale jednym z najważniejszych jest lokal w dobrej lokalizacji. Nie sztuką jest uruchomić sklep z odzieżą używaną w miejscu gdzie nie będą chodzić ludzie, a zwłaszcza kobiety i młodzież którzy stanowią większość klientów. Tak więc wypadałoby rozpocząć poszukiwania lokalu do wynajęcia w miejscu, gdzie codziennie chodzi dużo ludzi.

Miejsca godne uwagi to np. centra miast, pobliża przystanków autobusowych,ciągi komunikacyjne, czy pasaże handlowe. Decyzję o otwarciu sklepu z odzieżą używaną powinniśmy podjąć jeżeli uznamy, że mamy naprawdę dobry lokal we właściwym miejscu. W przeciwnym wypadku powinniśmy się wstrzymać z tą decyzją.

Inną sytuacją jest ta gdzie się posiada swój lokal, jeżeli nie jest on nawet w najlepszej lokalizacji, ale uważamy, że interes może wypalić warto próbować. Brak comiesięcznych kosztów za wynajem powinien nam zrekompensować nieco niższe obroty w sklepie, lub go wynająć, a do uzyskanych pieniędzy coś dołożyć i być w lepszej lokalizacji.


 

Dodatkowe pieniądze ze sprzedaży luksusowej odzieży używanej przez internet.

Coraz więcej osób wybiera handel przez internet.Dlaczego?Bo liczba klientów jest nieograniczona. Mając sklep możemy zwiększyć swoje zyski sprzedając właśnie w ten sposób.Należy jednak pamiętać, że konkurencja w tym segmencie jest bardzo duża. Aby liczyć na przyzwoite zyski, należy jednorazowo oferować bardzo duże ilości odzieży do sprzedaży.Aby klient chciał kupować naszą odzież mimo wysokich kosztów przesyłki należy oferować pakiety odzieżowe.Najlepszym portalem na taki biznes jest www.allegro.pl, lub dobrze wypozycjonowana własna strona internetowa.


 

Czy warto zainwestować w luksusową odzieżą używaną?

W czasach powiększającego się kryzysu i zaciskaniu pasa oraz cięć w budżecie domowym coraz częściej rezygnujemy z zakupu kosztownej nowej odzieży na rzecz odzieży używanej. Według źródeł GUS w 2010 roku obroty w sklepach z nową odzieżą spadły o około 15-25%, gdy w tym samym czasie właściciele popularnych secend hand-ów zanotowali wzrost przychodów o ponad 20 %. Rynek odzieży używanej rozkwita i nic nie wskazuje na to, aby ta sytuacja miała ulec zmianie. Widać jednak wyraźną w tej branży tendencję wybredności klienta.Kupujący stali się bardzo wybredni i poszukują tylko odzieży najwyższej jakości, markowych, bez widocznych śladów używania. Typowa sprzedaż niemieckiej odzieży używanej w kontenerach na środku sklepu, była dobra 10 lat temu i aktualnie nie ma już miejsca dla tego typu sposobu sprzedaży, chyba że w systemie koszowo-wieszakowym..Nawet odzież mało używana lecz nie firmowa nazywana „użytkową” która jest jakością lepsza od „chińczyka” sprzedawanego na bazarach nie ma już wzięcia.
Zauważalny jest również bardzo szybki wzrost popularności sklepów z odzieżą typu outlet. Coraz więcej osób handlujących używaną odzieżą decyduje się na dokładanie do oferty outletów. Lecz klienci detaliczni decydują się jednak na odzież używaną. Dlaczego? Bo outlet posiada albo niewielkie uszkodzenia, albo nietypowe rozmiary.Dlatego sklepy handlujące odzieżą używaną powinni spać spokojnie, ponieważ nasze społeczeństwo wciąż ubożeje i nic nie wskazuje że będzie lepiej.Sklepy z odzieżą używaną mają jeszcze jedną przewagę nad sklepami z odzieżą outletową i odzieżą nową, mianowicie można w nich znaleźć pojedyncze sztuki, markowej, bardzo drogiej odzieży, której nie znajdziemy nigdzie indziej poza galeriami lecz w bajońskich cenach. Są ludzie, odwiedzający sklepy z odzieżą używaną, nie dlatego że nie stać ich na nowe ciuchy, ale właśnie dlatego, że można tam znaleźć rzeczy markowe i niepowtarzalne.Dowodem na to są fora internetowe i blogi na których klienci opisują swoje wyprawy do sklepów z odzieżą używaną.


 

Gdzie kupić dobry towar do sklepu?

Wszyscy wiemy, że w Polsce większość sklepów handlowała odzieżą z Niemiec. Niestety na tę odzież w ostatnich latach coraz więcej ludzi zaczyna narzekać ze względu na słabą jakość. Warto zastanowić się nad odzieżą z Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Belgii i Irlandii.Dlaczego używana odzież z tych krajów? Ponieważ te kraje mają wyższy standard życia i wydają większe kwoty na odzież niż statystyczny Niemiec.Poza tym różnorodność znanych światowych marek, dobra jakość materiałów i moda. To tylko kilka czynników, dla których warto handlować odzieżą używaną z tych krajów.Jednak najważniejszym elementem jest czynnik ludzki, czyli osoby które sortują towar.Trzeba przemierzyć tysiące kilometrów żeby trafić na firmę gdzie robią to zgodnie z modą i nie wkładają do worków „babcinej odzieży”z metką.Zakup u importera zaoszczędza Państwu czasu i pieniędzy, gdyż wyjazd za granice do sortowni wiąże się z dużymi kosztami transportu towaru i wyjazdu , oraz przepłaceniu za towar przy zakupie mniejszym niż to robi importer który ma podpisaną umowę.